0 Kč

FAQ - Často kladené otázky


Jak Trackimo funguje?

Trackimo je malé a chytré zařízení pro lokalizaci pomocí GPS a GSM signálu. Lokalizátor Trackimo tedy přijímá signál GPS satelitů a určuje tak svoji polohu. V případě horšího signálu určuje svoji polohu pomocí vysílačů mobilních sítí (GSM). Uživatel může monitorovat polohu Trackimo pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo v jakémkoliv prohlížeči webových stránek a to i zpětně, zadáním data a času od-do.


Funguje Trackimo také uvnitř v budovách nebo místech se špatným GPS signálem?
Pokud není signál GPS dostupný (např. uvnitř budov), určuje svoji polohu pomocí GSM vysílačů mobilních telefonů. Zvlášť ve městě s hustou sítí vysílačů je i tato metoda poměrně přesná.


Jak dlouho vydrží po nabití baterie?
Doba výdrže baterie je závislá na frekvenci, ve které posílá Trackimo do systému svoji polohu. Při frekvenci 1 minuta vydrží baterie cca 3 dny. Při delším intervalu zhruba týden.


Funguje Trackimo i v zahraničí?
Ano, Trackimo má v sobě SIM kartu s celosvětovým roamingem, funguje tedy kdekoliv v zahraničí a máte tak zařízení (a hlavně monitorované předměty / osoby) plně pod kontrolou kdekoliv, i na dovolené nebo jiné zahraniční cestě.


Kde mohu sledovat polohu Trackima?
Trackimo má mobilní aplikaci pro Apple iOS a Android. Na PC a dalších zařízeních můžete bez problémů používat webovou stránku, kde se po přihlášení dostanete ke všem funkcím vašeho Trackima.


Jakým způsobem se mnou bude Trackimo komunikovat při nastavených událostech?
Trackimo posílá SMS a/nebo e-maily při všech událostech, které máte pro varování nastavené. Např. stisknutí SOS tlačítka, překročení vymezené oblasti pohybu, začátek pohybu (když se auto/zavazadlo začne pohybovat), překročení předvolené rychlosti. Pro každou událost si můžete nastavit jiné tel. číslo pro SMS nebo e-mailovou adresu.


Kolik stojí měsíční provoz Trackima?
První rok provozu SIM karty (vč. roamingu) je v ceně zařízení, nezaplatíte tedy ani korunu navíc. Nejsou zde ani žádné další poplatky.


Kolik budu platit po prvním roce za provoz / data?
Po roce provozu platíte 250,- Kč měsíčně, případně se slevou 2.000,- Kč při předplatném na rok dopředu. Při platbě na rok dopředu vychází měsíční náklady na 166,- Kč. Stále se jedná o celosvětový roaming, cena tedy nemá u běžných mobilních operátorů konkurenci.


Mohu sledovat pozici více zařízení?
Ano, v aplikaci i na webu si můžete zobrazit více zařízení, ke kterým máte přístup. Můžete si také pro jednotlivá zařízení nastavit různé události a sledovat samostatně jejich polohu.


Po prvním zapnutí mi Trackimo ukazuje nesprávnou polohu, až o několik set metrů se neshoduje.
Po prvním zapnutí je potřeba nechat zařízení na GPS signálu (venku z budovy), první lokace probíhá na základě GSM což není tak přesné, během několika desítek minut, max. několik hodin se poloha jednou pro vždy srovná s přesností na několik metrů.


Jak je možné zaplatit předplatné na další rok/měsíc?
Buď přímo kartou na webu/aplikaci Trackima nebo na našich stránkách v objednávce a my vše zařídíme za Vás.Video - představení Trackimo -  anglicky + české titulky

 

 


 

Videa Youtube - videokanál Trackimo CZ najdete zde

Trackimo - představení (unboxing)     
   
     
Trackimo - mobilní aplikace     
   
     
Trackimo - webové rozhraní    
   Jsme jediným oficiálním distributorem v ČR a prodáváme tak Trackimo s českou zárukou.


Kompletní specifikaci najdete zde.